איזה סוגי הדברה קיימים

בזמן האחרון רצות באינטרנט תמונות שונות של חרקים מאוסטרליה שהאנשים נתקלים בהם בחיי היומיום שלהם. אנחנו, אמנם, לא גרים באוסטרליה, אך אין ספק כי גם לנו לא חסר חרקים בארץ – לפעמים מדובר על התיקנים הגדולים שיודעים לעוף ונכנסים לתוך הבית ובחלק מהמקרים מדובר על חרקים קטנים יותר שמזיקים לא פחות, כגון נמלים, דבורים ועוד. במאמר זה אנו נסביר על סוגי הדברה שונים.

סיבות מרכזיות להופעתם של חרקים בבית

לפני שנדבר על סוגי הדברה שונים חשוב להבין מה הסיבה להופעתם של תיקנים או נמלים בביתכם. חשוב שלא תדלגו על שלב זה, כוון שאם לא תאתרו את הסיבה להופעתם של מזיקים, הדבר יחזור על עצמו שוב ושוב, גם לאחר ביצוע ההדברה החזקה ביותר. בואו נבדוק מה יכולות להיות הסיבות להופעתם של מזיקים בביתכם:

 • לכלוך, סדקים בקירות והרצפה בבית, רצפה לא נקייה.
 • אחסון מוצרי מזון מחוץ לקופסת אחסון. מזיקים רבים מרגישים את הריח של המזון ומנסים להגיע אליו בכל דרך אפשרית. אם הנכם רוצים להפתר מהמזיקים בבית, דאגו לאחסן את המזון בתוך קופסאות המיועדות לכך.
 • מקור מים פתוח בתוך הבית שלחרקים יש גישה חופשית אליו.
 • הכנסת החרקים יחד עם ריהוט כלשהו (ריהוט מיד 2, ספרים, בגדים, מזון).

רק לאחר שהבנתם מה הסיבה שבגללה החרקים הופיעו בביתכם, התחילו לבדוק על סוגי הדברה שונים ובצעו הזמנה של איש מקצוע.

סוגים שונים של הדברה

באופן עקרוני ישנן 2 שיטות עיקריות להדברה נגד מזיקים – לעשות זאת בצורה עצמאית או להזמין איש מקצוע. כמובן שלכל אחת מהשיטות יש את היתרונות והחסרונות משלה שנדבר עליהם במאמר.

 • הדברה באופן עצמאי. אם יצא לכם להיות בסופר בשנים האחרונות, בטח שמתם לב למבחר הענק של סוגי הדברה שונים נגד המזיקים. היתרון העיקרי בשיטה זו הוא בכך שהעלות של שיטה זו היא נמוכה. כל מה שתצטרכו להשקיע בו הוא חומר בודד שעולה כמה עשרות שקלים בסופר. החיסרון בכך שאינכם יכולים לדעת האם חומר זה יעזור ובהחלט יוציא את המזיקים מביתכם. לעתים קרובות קורים מצבים בהם האנשים מוצאים את עצמם מבזבזים על חומרים כמות כסף כה גדולה שיכלו לעשות בכסף הזה הדברה מקצועית.
 • הדברה על ידי איש מקצוע. זו השיטה מומלצת ביותר משום שברוב המקרים לאחר סוגי הדברה מקצועיים, המזיקים אינם חוזרים אל הבית במשך מספר שנים. החיסרון הוא המחיר שלעתים הרבה יותר גבוה מקניה של חומר הדברה בסיסי בסופר. אם זאת, כמו שציינו מקודם, לעתים זול, עולה ביוקר ואנשים משקיעים יותר כסף בקניית מוצרי הדברה חדשים מהסופר במקום להשקיע את אותה כמות הכסף בהדברה מקצועית, רוצה דעת כמה עולה הדברה? היכנס כעת אל המחירון של המדבירים שלי וגלה עוד.

אנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם להבין בסוגי הדברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השוואות אחרונות באתר

תגובות אחרונות

  ארכיון

  כלים

  Info

  Copyright © 2021 תשלומית

  Powered by WordPress and Apply Media

  דילוג לתוכן