שר שלום ג'רבי מספר על המענקים שמקבלים בוגרי השירות הלאומי

התמורה העיקרית עבור פרק הזמן שמקדישים בני ובנות השירות הלאומי אזרחי לתרומה לחברה היא הסיפוק – סיפוק אדיר שנובע  מתוך הידיעה שהם הצליחו לשנות לטובה את חייהם של ישראלים אחרים (או של בעלי חיים – ישנם מסלולי התנדבות שבהם הנתינה היא לטובת בעלי החיים שחולקים איתנו את הארץ). גם שר שלום ג'רבי, ראש מנהלת השירות הלאומי אזרחי מאז שנת 2010, מדגיש קודם כל ובראש ובראשונה את העובדה שבכל נתינה טמונה גם קבלה, אבל במקביל אין ספק שמגיעה לאותם צעירים וצעירות בעלי ערכים וחדורי רוח ישראלית במיטבה גם תמורה חומרית.

ואכן, שר שלום ג'רבי ועמיתיו למנהלת השירות הלאומי אזרחי השקיעו בשנים האחרונות מאמצים רבים כדי להשוות את הזכויות והמענקים של בוגרי השירות לאלה של חיילים משוחררים ששירתו בתפקידים עורפיים, ובהחלט ראו ברכה בעמלם.

מענק שחרור

נכון לתחילת 2017, מענק השחרור לבוגרי ובוגרות השירות הלאומי ששירתו 12 חודשים הוא 4,512 ש"ח, ומי שהשלימו 24 חודשי שירות לאומי יקבלו 9,025 ש"ח.

בוגרי השירות האזרחי זוכים אף הם למענק שחרור, בגובה 4,512 ש"ח – עבור 12 חודשי שירות במתכונת של משרה מלאה (40 ש"ש) או 24 חודשי שירות במתכונת של חצי משרה (20 ש"ש).

מענק השחרור מועבר אוטומטית לחשבון הבנק של בן/בת השירות – חשוב לוודא עם הגוף המוכר (כלומר העמותה האחראית על בן/בת השירות) כי פרטי חשבון הבנק המופיעים ברישומים מדויקים.

פיקדון אישי

את מענק שחרור ניתן לנצל לכל מטרה – פיקדון אישי נועד למימוש מטרות מסוימות ובהן חתונה, לימודים (כולל לימודי נהיגה או הכשרה מקצועית במוסד המוכר ע"י משרד הכלכלה), הקמת עסק חדש או הצטרפות כשותף לעסק קיים וכן רכישת דירת מגורים.

על-מנת לוודא שהמטרה שעבורה אתם מייעדים את סכום הפיקדון אכן מאפשרת משיכת הכסף, ניתן לפנות אל היחידה להכוונת חיילים משוחררים, שמטפלת גם בבוגרי השירות הלאומי אזרחי.

בכל מקרה מזכיר שר שלום ג'רבי שאת הפיקדון ניתן לנצל במשך 7 שנים מיום סיום השירות, כשבשנתיים האחרונות אפשר להשתמש בכסף גם למטרות שונות מאלה הנ"ל.

סכום הפיקדון: 13,074 ש"ח לבוגרי ובוגרות 24 חודשי שירות לאומי, ו-6,537 ש"ח למי שהשלימו 12 חודשי שירות לאומי, 24 חודשי שירות אזרחי בחצי משרה (20 ש"ש) או 12 חודשי שירות אזרחי בתנאי משרה מלאה (40 ש"ש).

מה עוד מקבלים בוגרי השירות הלאומי לפי שר שלום ג'רבי?

שר שלום ג'רבי מציין כי בוגרי השירות הלאומי זכאים להטבות נוספות, מעבר למענק השחרור והפיקדון האישי.

ביניהן:

* ייעוץ והכוונה אישיים בלשכות של היחידה להכוונת חיילים משוחררים – דרך מומלצת למי שמתלבט מה ללמוד ובאיזו קריירה לבחור

* סיוע במימון להשלמת בגרויות

* סיוע במימון מכינה קדם אקדמית

* מלגות לימודים במוסדות להשכלה גבוהה שנמצאים באזורי פיתוח

* מימון 90% מהתשלום עבור שנת לימודים אחת במסלולי טכנאים והנדסאים

ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השוואות אחרונות באתר

תגובות אחרונות

  ארכיון

  כלים

  Info

  Copyright © 2023 תשלומית

  Powered by WordPress and Apply Media

  דילוג לתוכן