איך לבחור נכון את האוכל לתינוקות שלכם?

שוק האוכל לתינוקות הוא שוק אשר מספר השחקנים בו הוא רב והתחרות בו היא עזה במיוחד. משכך הדבר, רבים ההורים הטריים אשר מאבדים לחלוטין את הצפון כאשר מגיעים לבחירת האוכל לתינוק. רבים מבצעים את הבחירה שלהם לפי המבצע התורן בסופר ולא מתוך בחירה מושכלת, וחבל. משום שיתכן כי במצטבר, הם משלמים הרבה יותר ולפעמים גם האוכל בו משתמשים אינו מתאים במאה אחוז לתינוק וגורם לו לגזים מיותרים או תופעות לוואי לא נעימות אחרות. אז איך עושים זאת נכון? איך בוחרים בצורה מושכלת את האוכל?הנה כמה טיפים שימושיים.

# לפני שתקנו את האוכל- נסו אותו במנות קטנות

כל חברת אוכל לתינוקות שמכבדת את עצמה כיום, מציעה לכם , לרוב לאחר רישום קל במערכת שלה, לקבל דוגמית של אחד מסוגי האוכל שלה בחינם. השימוש בדוגמית מאפשר לכם להבין ראשית כל האם מדובר באוכל שבכלל טעים לתינוק שלכם. אם הוא יורק את התערובת פעם אחר פעם, ככל הנראה זה לא טעים לו. השימוש בדוגמית גם מאפשר לכם להבין האם האוכל גורם לתינוק תופעות לוואי כלשהן כגון ריבוי גזים או לחילופין עצירות ותנועת מעיים איטית יותר. גם אם ניסיתם דוגמית אחת או 2 והן השפיעו לטובה על התינוק אל תמהרו לקבוע כי זהו ה-אוכל לתינוק שלכן. מומלץ לנסות עוד סוג אחד או 2 של תמ"לים בטרם אתם קובעים סופית. האוכל שנראה כי התינוק אוכל בתאווה הרבה ביותר ושאינו גורם מספר שעות אח"כ לתופעות לוואי כלשהן הוא כנראה זה העדיף מבחינתכם.

# אל תקנו המון חבילות בבת אחת

גם אם שלב ההתנסות עבר בהצלחה ואתם חושבים שמצאתם את התמ"ל המושלם, מומלץ לא לקנות אותו בחבילות רבות שיספיקו לחודשים רבים. למה? משום שלעיתים בשימושים הראשונים בתמ"ל הכל יהיה בסדר אך יתכן כי כעבור חודש או חודשיים תגלו כי בכל זאת הוא גורם לילד תופעות לוואי כדוגמת גזים ואז תצטרכו לעבור לסוג מזון אחר. לכן בחודשים הראשונים קנו מנות קטנות ובידקו כיצד הילד מגיב אליהן ומה ההשפעה שלהן עליו גם מספר שעות אח"כ ולאחר מספר ארוחות ביום. בנוסף, לעיתים צצים מבצעים ברשתות השונות ואז יש סיכוי להשיג את המזון טרי יותר ובמחיר טוב יותר.

# כיצד האוכל משפיע על התפתחותו של הילד?

לצד האכלה מסודרת ובדיקה אישית שלכם כהורים כיצד האוכל משפיע, תדרשו להגיע עם התינוק פעם בכמה זמן גם לטיפת חלב. בטיפת חלב תבדק התפתחותו של הילד הן מבחינת גובהו והן מבחינת משקלו. אם ניכר מהמדידות בטיפת חלב כי הילד אינו מתפתח כיאות, יתכן כי המזון שניתן לו הוא מזון בעל סך קלוריות ואבות מזון שאינו מספיק לו. במצב כזה, לרוב תדרשו להחליף את סוג המזון או להוסיף אליו מרכיבי העשרת תזונה נוספים. לעיתים מוצרי העשרה אלו לא ילכו בשילוב עם המזון הנוכחי ותדרשו למצוא מזון שמתאים יותר.

# הצטיידו בהרבה סבלנות בתהליך

חשוב לדעת כי מציאת מזון מתאים לתינוקכם, הוא תהליך שלעיתים ידרוש מכם זמן וסבלנות. על כן, חשוב לא להאיץ ולשכנע את תינוקכם לאכול את מה שלא טעים לו, ולזכור כי מה שאמא אחת ממליצה עליו בהתלהבות, לאו דווקא יהיה נכון עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השוואות אחרונות באתר

תגובות אחרונות

  ארכיון

  כלים

  Info

  Copyright © 2021 תשלומית

  Powered by WordPress and Apply Media

  דילוג לתוכן